Choď na obsah Choď na menu
 


10. 1. 2016

Hľadaj ma (Neboj sa šťastia)

 

ml211176.jpgZuzana Šedá

Hľadaj ma (Neboj sa šťastia)

Ikar, 2015

 

Ako ďaleko je z Bratislavy do Viedne? Pre väčšinu blízko, pre iných celé nekonečno. Tri ženy kedysi rozdelila hraničná závora. No aj vlastné príbehy, ktoré tajili nielen pred svetom, ale napokon aj samy pred sebou. Spisovateľka Zuzana Šedá prichádza s románom plným emócií. Adriana, Gréta a Ofélia – iskrivý trojuholník naplnený láskou aj nepochopením. Kým najstaršia Adriana žijúca vo Viedni strieda mužov aj vo vysokom veku, jej dcéra Gréta sa im úzkostlivo vyhýba. A vnučka s nezvyčajným menom Ofélia toho pravého iba hľadá. Podarí sa Ofélii nájsť svoje šťastie a byť konečne sama sebou? Prelomí zvláštny múr medzi ňou a vlastnou matkou a stretne napokon muža, čo ju bude milovať nielen pre dokonalé telo a peknú tvár?

 

Typické pre tvorbu Zuzany Šedej sú VZŤAHY. Nie však také, aké poznáme z tzv. podradnej literatúry či klas. literatúry pre ženy, alebo nekonečných zaláskovaných seriálov. Kým jej prvý román Úteky srší humorom a iróniou, resp. sebairóniou, v Hľadaj ma nachádzame čosi odlišné. Predstavitelia tohto príbehu hľadajú samých seba. Trpkosť príznačná pre VZŤAHY Zuzany Šedej nabáda čitateľa k zamysleniu sa: Čo je v živote naozaj dôležité?!

Šedá v príbehu majstrovsky vykreslila charaktery jednotlivých postáv. Napriek tomu, že ich v ňom vystupuje len niekoľko, ani jedna z nich nie je plochá a to vďaka autorkinmu dokonalému vžitiu sa s každou z nich. Neodmysliteľnou súčasťou Zuzaniných príbehov je ich psychické rozpoloženie a následné konanie ovplyvnené psychickým stavom tých ktorých hrdinov. Tvorba Zuzany Šedej baví, jej hrdinovia nepochybne sú z tohto sveta. :)

E. A. Šranková

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.